top of page
Прапори України

FAQ

Safe Ukraine 2030 – громадська організація, що створює першу профільну неурядову платформу з розвитку України як безпечної держави. Ми робимо це прямо зараз,  попри війну та всі зовнішні

й внутрішні безпекові виклики. Приєднуйтеся до нас!

1.

 

Що таке безпека?

За визначенням ООН, стан звільнення людини та суспільства від травматичних наслідків, що можуть бути завдані людському розвитку у повсякденному житті: у будинках, на робочих місцях або в громадах. Сучасне широке визначення безпеки охоплює у т.ч. національну безпеку, адже безпека держави є однією зі складових безпеки її громадян, але не обмежується цим.

2.

 

3.

 

4.

 

Що таке сфера безпеки?

Сфера діяльності, представники якої опікуються безпекою як суспільним благом, мають законне право та обов’язок захищати суспільство, його окремі групи та кожну окремо взяту людину від усього спектру загроз і викликів, порушення її основних прав.

Хто такі учасники сфери безпеки?

Усі, хто має законне право впливати на безпеку та правосуддя в країні, включно із громадянським суспільством, ЗМІ, провайдерами послуг безпеки, державними та недержавними інституціями.

Що таке належне управління сектором безпеки?

Управління, яке здійснюється на засадах: 1) демократичного громадського контролю, 2) верховенства права та 3) поваги до прав людини.

bottom of page