Співробітники фонду провели дослідження міжнародного досвіду партнерства спеціальних служб і не державного сектора у сфері національної безпеки та його значення для України.
За результатами дослідження констатовано, що ефективне партнерство спеціальних служб і приватних підприємств в інтересах забезпечення національної безпеки є сталою міжнародною практикою, а в окремих випадках, і єдиним засобом підвищення ефективності діяльності спеціальних служб в умовах дефіциту кадрів та ресурсів, що відповідає вимогам міжнародного та національного законодавств.
Результати дослідження оприлюднені у науковому виданні ДНУ «Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України.
У статті охарактеризовано міжнародний досвід такого партнерства на прикладі проєктів «Griffin», «ECSA – CERBERUS», «ProtectUK», діяльності приватних розвідувальних та охоронних компаній. Виокремлено перспективні напрями посилення спроможностей спеціальних служб України шляхом партнерства з приватними підприємствами та їх структурами безпеки, серед яких:
створення безпекових платформ (освітнього та інформаційно-
комунікативного характеру);
отримання оперативно-значущої інформації в інтересах забезпечення
державної безпеки як в країні, так і за її межами, у тому числі, її обробка;
сприяння у використанні існуючих та розробка нових продуктів
програмного забезпечення для пошуку, ідентифікації осіб, що створюють
загрозу державній безпеці України, фіксацію їх злочинної діяльності тощо;
здійснення аналітичних досліджень, узагальнення великого масиву
даних в інтересах забезпечення національної безпеки;
підготовка кадрів до роботи в сучасних умовах, у т.ч. з використанням
новітніх технологій.
Наголошено на необхідності чіткої правової регламентації прав і обов’язків сторін такого партнерства.
Крім того, дана проблематика стала предметом обговорення під час Міжнародної науково-практичної конференції «СБУ в умовах війни: сучасні реалії та інноваційні стратегії забезпечення національної безпеки України», яка була організована Службою безпеки України, спільно з Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого та Програмою підтримки ОБСЄ для України (OSCE projects in Ukraine / Проєкти ОБСЄ в Україні).
Comentarios