top of page

Установче засідання учасників консорціуму проєкту CEDAR

30 – 31 січня 2024 року у місті Термі (передмістя Салонік) представники Фонду «Безпечна Україна 2030» прийняли участь в установчому засіданні учасників консорціуму проєкту CEDAR (Common European Data Spaces and Robust AI for Transparent Public Governance) (укр. Загальні європейські бази даних і надійний штучний інтелект для прозорого державного управління), реалізація якого розпочата у рамках підтримки програми ЄС HORIZON.




Олена Сукманова, член Наглядової ради Фонду «Безпечна Україна 2030» представила організацію та її роль у рамках консорціуму. Зокрема, команда Фонду «Безпечна Україна 2030» буде забезпечувати аналітичний супровід реалізації проєкту в частині забезпечення розробки пропозицій по законодавчому регулюванню в Україні з метою впровадження розробок проєкту та їх подальшого масштабування.   


Ключові цілі проекту:


  1. Ідентифікувати, зібрати, об’єднати, гармонізувати, захистити та обмінюватися новими великомасштабними, високоякісними, цінними наборами даних, що мають відношення до підвищення прозорості та підзвітності державного управління в Європі.

  2. Розробити та вдосконалити методи та інструменти для ефективного управління даними та операціями машинного навчання (ML) (DataOps, MLOps), які сприяють ефективному, масштабованому, автоматизованому та надійному управлінню відкритими просторами даних, особливо в контексті забезпечення та сприяння прозорому державному управлінню.

  3. Розробити нові методи аналізу даних і машинного навчання для надійного, ефективного, орієнтованого на людину та обґрунтованого прийняття рішень відповідно до інноваційної моделі Quintuple Helix.

  4. Перевіряти та промотувати результати CEDAR серед відповідних державних і приватних зацікавлених сторін і створювати великий позитивний, прямий, відчутний і негайний вплив на європейську економіку, суспільство та навколишнє середовище.


Фонд «Безпечна Україна 2030» є одним із 31 учасника консорціуму, серед яких

• 9 визнаних дослідницьких установ та університетів;

• 12 компаній, що розвиваються в галузі технологій та бізнесу;

• 7 публічних кінцевих користувачів (органи державної влади);

• 3 неурядові організації, що мають відношення до галузі.


В Україні проєкт буде сфокусовано на розробці автоматизованої системи антикорупційної перевірки ділових партнерів (контрагентів) уповноваженими антикорупційними працівниками Державного агентства з реконструкції та розвитку інфраструктури України в рамках реалізації проектів післявоєнного відновлення України.


Фонд «Safe Ukraine 2030» є частиною команди країн, що не входять до ЄС разом із 4 іншими українськими партнерами:

  • YouControl 

  • Artellence 

  • Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України

  • SK Security




Comments


bottom of page